O NÁS

„Fuelling Innovations“ (Inovace v oblasti paliv) je iniciativa, která vyvolává povědomí o měnící se realitě okolo nás. Jde o platformu, kde vyplouvají na povrch nové nápady a kde podnikání naplňuje očekávání lidí a jejich každodenní život. Od internetu věcí, automatizace, senzorů, 3D tisku, cloud computingu, datové analýzy, umělé inteligence po recyklovatelné plasty, elektrické vozy, drony, smartphony, nositelná zařízení a výkonnější mikroprocesory. Iniciativa „Fuelling Innovations“ se rovněž zabývá tématy, které se týkají nové generace paliv a inovací čerpacích stanic, což výrazně rezonuje s naší hlavní činností.

Stejně jako každá velká značka na trhu a společnost s bohatou a dlouhou historií má i Unipetrol svůj příběh. Příběh svého podnikání, výrobků, služeb a lidí, kteří stojí za nimi. Naším záměrem je ukázat, jak moc jsme přítomni v životě lidí. Jak pomáháme lidem plnit jejich cíle a sny. Jak jsme součástí jejich cesty.

Petrochemii jako nejinovativnější pilíř výrobního sektoru lze nalézt téměř všude. Petrochemikálie se používají při výrobě plastů ꟷ od potravinářských obalů až po elektronické přístroje, zdravotnické zařízení, automobilové a zjednodušené výrobky, které formují náš každodenní život. Chtěli bychom zdůraznit význam nových trendů, inovací a změn, které formují podniky, a to z regionálního pohledu až po ten až globální. Nepochybujeme o tom, že nové technologie lze vynalézt nebo přizpůsobit tak, aby vyhovovaly našim potřebám. Své přesvědčení zakládáme na dlouhé historii úspěšných inovací vedených výzkumnými pracovníky a vizionáři.


Jako součást společnosti PKN Orlen je UNIPETROL přední rafinérskou a petrochemickou skupinou v České republice a hlavním výrobcem polymerů ve střední a východní Evropě. Skupina patří k TOP 10 společnostem v České republice, a to vzhledem k obratu a zaměstnávání přibližně 4 500 osob. Hlavními aktivy společnosti jsou dvě rafinérie ropy (celková kapacita 8,7 mt/rok), tři polymerní jednotky (celková kapacita 600 000 kt/rok), parní krakovací jednotka (kapacita 545 000 kt/rok) a síť 400 čerpacích stanic pod značkou Benzina.
Společnost je také známa svými výzkumnými a vývojovými středisky, které se zaměřují na vývoj a výrobu zakázkových výrobků pro průmysl plastů a paliv.

 

UNIPETROL GROUP BRANDS