O NÁS

„Fuelling Innovations“ (Inovace v oblasti paliv) je iniciativa, která vyvolává povědomí o měnící se realitě okolo nás. Jde o platformu, kde vyplouvají na povrch nové nápady a kde podnikání naplňuje očekávání lidí a jejich každodenní život. Od internetu věcí, automatizace, senzorů, 3D tisku, cloud computingu, datové analýzy, umělé inteligence po recyklovatelné plasty, elektrické vozy, drony, smartphony, nositelná zařízení a výkonnější mikroprocesory. Iniciativa „Fuelling Innovations“ se rovněž zabývá tématy, které se týkají nové generace paliv a inovací čerpacích stanic, což výrazně rezonuje s naší hlavní činností.

Stejně jako každá velká značka na trhu a společnost s bohatou a dlouhou historií má i ORLEN Unipetrol svůj příběh. Příběh svého podnikání, výrobků, služeb a lidí, kteří stojí za nimi. Naším záměrem je ukázat, jak moc jsme přítomni v životě lidí. Jak pomáháme lidem plnit jejich cíle a sny. Jak jsme součástí jejich cesty.

Petrochemii jako nejinovativnější pilíř výrobního sektoru lze nalézt téměř všude. Petrochemikálie se používají při výrobě plastů ꟷ od potravinářských obalů až po elektronické přístroje, zdravotnické zařízení, automobilové a zjednodušené výrobky, které formují náš každodenní život. Chtěli bychom zdůraznit význam nových trendů, inovací a změn, které formují podniky, a to z regionálního pohledu až po ten až globální. Nepochybujeme o tom, že nové technologie lze vynalézt nebo přizpůsobit tak, aby vyhovovaly našim potřebám. Své přesvědčení zakládáme na dlouhé historii úspěšných inovací vedených výzkumnými pracovníky a vizionáři.


Skupina ORLEN Unipetrol je největší rafinérskou a petrochemickou společností v Česku. Zaměřuje se na zpracování ropy a na výrobu, distribuci a prodej pohonných hmot a petrochemických produktů – zejména plastů a hnojiv. Ve všech těchto oblastech patří k významným hráčům na českém i středoevropském trhu. Do skupiny ORLEN Unipetrol spadají rafinérie a výrobní závody v Litvínově a Kralupech nad Vltavou, společnost Paramo se značkou Mogul v Pardubicích a Kolíně, neratovická společnost Spolana a dvě výzkumná centra v Litvínově a Brně. Součástí Unipetrolu je i síť čerpacích stanic Benzina ORLEN v Česku a na Slovensku. V Česku Benzina ORLEN provozuje 419 stanic a je největším řetězcem. Na Slovensku je Benzina ORLEN od svého vstupu v roce 2019 jedním z nejrychleji rostoucích řetězců a v současnosti má ve své síti již 20 stanic.

V roce 2005 se ORLEN Unipetrol stal součástí skupiny ORLEN, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. ORLEN Unipetrol zaměstnává více než 4 800 lidí a je aktivní v oblasti společenské odpovědnosti. Svou pozornost věnuje iniciativám zaměřeným na kultivaci a podporu udržitelného rozvoje, vzdělávání, místních komunit a životního prostředí.

 

ZNAČKY SKUPINY ORLEN UNIPETROL