Unipetrol | Fuelling Innovations | Články

Objevte výhody potravinových obalů

Neobejde se bez nich snad žádný večírek. Hovoříme o plastových kelímcích, talířích, miskách a pohárech, kdy můžete starosti s mytím nádobí hodit za hlavu. Po použití je zkrátka vyhodíte do odpadkového koše. Když se odpad správně vytřídí, mohou se plasty snadno recyklovat, rozemlít a znovu zpracovat, takže si zachovají téměř totožné vlastnosti jako originální výrobky.

Discover the benefits of food packaging
přečtěte si více

Jaké materiály jsou vhodné k výrobě obalů na potraviny a nápoje?

„Tímto moderním materiálem jsou polyolefiny, mezi které patří polyethylen (PE) a polypropylen (PP). Polyethylen je možné rozdělit na polyethylen s nízkou hustotou, který je známý pod zkratkou LDPE, a polyethylen s vysokou hustotou, tedy HDPE,“ říká Jakub Olšan z Polymer Institute Brno, kde se vyvíjejí a testují polymery.

Pokud jde o uchovávání potravin, jsou polyolefiny mimořádně vhodné z důvodu minimální extrakce příměsí do potravin, takže nedochází k jejich kontaminaci. Mají vynikající organoleptické vlastnosti, to znamená, že jsou bez zápachu a bez chuti. Vykazují rovněž vynikající filtrační vlastnosti, takže zamezují proudění vzduchu, oxidu uhličitého, dusíku, vlhkosti a vody z vnitřní i vnější strany obalu. Obalové materiály na potraviny jsou velmi lehké.

Z těchto materiálů se vyrábí kelímky na jogurty a nápoje, plastové nádobí (talíře, kelímky, misky, poháry), jednorázové misky na teplé i studené jídlo, potravinová fólie, obaly a pytlíky na potraviny nebo uzávěry PET lahví. Používají se také k výrobě plastových krabic na jídlo.

Je odolný a snadno se zpracovává

„Polyolefiny mají vynikající mechanické vlastnosti. Materiál je tuhý a má přijatelnou pevnost, takže i v případě středně velkého namáhání obal nepraskne a zůstane bez porušení. Polyethylen se může používat při teplotách pod 0 °C, takže je to vhodný materiál k výrobě obalů na zmrazené potraviny,“ dodává Jakub Olšan.

Materiál zůstává tuhý i při nízkých teplotách. Polypropylen není vhodný pro tak nízké teploty, ale oproti polyethylenu se může používat k zahřívání potravin a umývání nádobí v myčkách nádobí s teplotami kolem 100 °C nebo i vyššími. Tento materiál takovým teplotám odolá.

Polyolefiny je možné snadno zpracovávat standardními technologiemi, zejména vstřikováním, vyfukováním, rozprašováním a tepelným tvarováním. Po vyrobení je možné je před naplněním výrobky snadno stohovat nebo skladovat ve velkém množství na relativně malém prostoru.

Snadno se recyklují – velké množství vybraného materiálu se rozemele a znovu zpracuje při zachování téměř stejných vlastností, jaké má originální výrobek. To ovšem pouze v případě, že se odpad třídí správným způsobem.