Unipetrol | Fuelling Innovations | Články

Moderní materiály pomáhají s dodávkou pitné vody

Díky nové PE3 jednotce, uvedené do oficiálního provozu v květnu 2020, Unipetrol bude vyrábět i černé trubkové typy. K čemu slouží? Z tohoto materiálu se vyrábí tlakové trubky pro náročné rozvody pitné vody a plynu až do velkých průměrů.

Modern materials help supply drinking water

Provoz nové jednotky uvádí do výroby bimodální typy PE Litenu s pokročilými vlastnostmi, které jsou na trhu velmi žádané. Poptávka po tomto kvalitním polyetylenu rapidně roste zejména v segmentech jako stavebnictví, obalový průmysl, výrobky pro domácnost a dětské hračky.

„Širší portfolio produktů umožňuje pružnou reakci na kolísání poptávky na trhu a minimalizuje tržní riziko. Zároveň dovoluje proniknutí do nových segmentů ve stavebnictví i obalovém průmyslu a vstup na nové trhy ve střední i západní Evropě“ říká produktová specialistka Zuzana Růžičková.

Nová jednotka PE3 je největší petrochemickou investicí v historii České republiky a představuje jedno z nejmodernějších výrobních zařízení v průmyslu. Dokončením jednotky PE3 získává skupina Unipetrol efektivnější zařízení přínosné pro lokální i mezinárodní klienty, spotřebitele i ekonomiku.