Unipetrol | Fuelling Innovations | Články

Inovativní materiály nabízí nové možnosti uplatnění 3D tisku

Ve kterých odvětví najdou nejvíce uplatnění?

Innovative materials offer new possibilities in 3D printing

Technologii 3D tisku již jistě dobře znáte. Díky cenové dostupnosti i snadné obsluze je tato šikovná technologie užívaná čím dál častěji jak většími firmami, tak menšími spotřebiteli. Umožňuje nejen rychlejší a levnější, ale také preciznější výrobu na míru. Metod výroby 3D výtisků je hned několik, dnes se ale nejčastěji užívá technika FDM neboli fused deposition modeling, při které výrobek vzniká pomocí postupného nanášení vrstev roztaveného výrobního materiálu. Využitím této metody již řadu let vznikají různé plastové předměty, které nachází uplatnění v celé řadě odvětví.

Díky neúnavnému výzkumu a vývoji může technologie 3D tisku v blízké budoucnosti nabízet efektivní způsob výroby polymerních výrobků a modelů vyžadujících precizní tvarovou přesnost, potřebnou zejména pro medicínské využití. Přesně na tom dnes pracují v Polymer Institute Brno, který se ve spolupráci Unipetrol RPA s.r.o. podílí na materiálovém a technologickém vývoji v této sféře. Cílem jejich projektu je inovovat stávající komerčně dostupné materiály a tím zaručit optimální využití progresivních možností moderních 3D tiskáren.

„Inovace užívaných materiálů otevírá možnosti nových aplikací a umožňuje nám tak využití dosud neuplatněných funkcí této technologie,“ říká Pavel Huljak, vývojový odborník z Polymer Institute Brno.

Materiály jako PP (polypropylen), PLA (polylaktid) nebo PHA (polyhydroxyalkanoáty) nabízí možnost aditivací anorganickými plnivy, prášky, vlákny a barvivy. Aditivací je možné připravovat např. vizuálně atraktivní 3D modely se schopností fosforence či s perleťovým leskem. Je také možné vyrobit polymerní 3D výtisk plněný dřevní moučkou nebo kovovým práškem, který po vyleštění získá vzhled dřevěného či kovového výrobku.  Potenciálně lze připravovat malé součástky kondenzátorů a elektronických zařízení s obsahem elektro-vodivých sazí, které odvádí elektrostatický náboj.  V budoucnosti se dokonce otevírají možnosti výroby polymerních a biodegradovatelných scaffoldů s velkou vnitřní porositou pro tkáňové inženýrství, nosičů medikamentů či zubních implantátů.